Adrian Góralczyk, Sebastian Dobkowski, drużyna AZS PWSIiP w Łomży to laureaci tegorocznego Laura Sportowego w kategorii Sportowiec Roku. Tytuł trenera roku otrzymał Zbigniew Turowski,a Sponsorem roku został Jarosław Kulesza. Laury sportowe zostały rozdane podczas przerwy wczorajszego meczu Polska- Holandia.
W kategorii Sportowiec roku zostały przyznane trzy nagrody.
Nagrodzony Adrian Góralczyk jest zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Narew – Kurpiewski Łomża. Od 6 lat trenuje lekkoatletykę pod okiem trenera Jana Kotowskiego. Specjalizuje się w skoku w dal i jako pierwszy w historii łomżyńskiej lekkoatletyki osiągnął w tej konkurencji wynik 7,17 m.
Sebastian Dobkowski jest zawodnikiem Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Prefbet Śniadowo Łomża. Trenuje rzut młotem. Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta, jako jedyny zawodnik z województwa podlaskiego uzyskał kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich.
Zawodniczki tenisa stołowego drużyny AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości Wałkuscy Łomża - Ren Bingram, Dominika Dąbrowska, Weronika Łuba, Monika Narolewska, Edyta Szabłowska, Karolina Gołąbiewska - mają dużą szansę na wywalczenie awansu do tenisowej ekstraklasy.
W kategorii Trener roku został uhonorowany Zbigniew Turowski, trener młodzieży w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży i wychowawca w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży. Jest nie tylko trenerem, ale i aktywnym sportowcem. Zdobył m.in. tytuł Mistrz Świata w trójboju siłowym (wrzesień 2010 Słowacja) w kat. wagowej 90 kg z wynikiem 770 kg w grupie masters, przysiad - 320 kg, ława – 180 kg, martwy ciąg 270- kg; oraz I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kat wagowej do 90 kg w grupie masters.
Sponsorem roku został zaś tym razem Jarosław Kulesza, głównym sponsor drużyny seniorów ŁKS 1926 Łomża w 2010 roku.
Łomżyński Laur Sportowy jest nagrodą Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej. Tegoroczne wyróżnienia zostały wręczone podczas przerwy zwycięskiego meczu Polska- Holandia, który odbył się wczoraj na wyremontowanym stadionie miejskim.