Pierwsze, hucznie zapowiadane łomżyńskie spotkanie gejów i lesbijek nie doszło do skutku. W klubie Yam Caffe w Łomży, gdzie miało się odbyć, nie pojawił się nikt zainteresowany.
-Wcześniej dowiedzieliśmy się drogą internetową, że takie spotkanie jest planowane. Jesteśmy tolerancyjni, nie mielibyśmy nic przecwi temu. Ale nikt się nie pojawił - mówi właścicielka Yam Caffe w Łomży.
Informacje te potwierdza Anna, pomysłodawczyni spotkania.
- Miałam nadzieję, że ktoś się odważy przyjść. Tymczasem ludzi było sporo, ciekawskich. Ale nikt nie stworzył zorganizowanej grupy. Zresztą, nawet jeśli w tłumie bawiących się osób były osoby innej orientacji, nie przyznały się do tego. Chyba jesteśmy jednak zbyt mało otwartym społeczeństwem - komentuje.
Na razie nie wiadomo, czy w Łomży będą podejmowane kolejne próby organizacji spotkań tego typu. Pierwsze, nieudane spotkanie, było jednak świetnym pretekstem do zwrócenia uwagi na problem homoseksualistów w naszym mieście i zbadania poziomu tolerancji mieszkańców.