Zaledwie około 30 mieszkańców gminy Łomża pojawiło się wczoraj na spotkaniu informacyjno-konsultacyjne w sprawie obwodnicy Łomży. Małe było zainteresowanie i mało uwag do prezentowanego projektu. Po prostu na omwaianym odcinku nie ma raczej kontrowersji, a uwagi dotyczyły tylko drobnych szczegółów.
Jak mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Gminy Łomża Krystyna Lipińska, na tym, ale też i na pozostałych odcinkach obwodnicy biegnących przez tereny gminy Łomża, nie ma specjalnych "punktów zapalnych", nie ma konieczności przejmowania i wyburzania żadnych zabudowań, a uwagi zgłaszane przez mieszkańców dotyczą np. przepustów dla zwierząt czy dróg dojazdowych do pól.
Wczorajsze spotkanie było już trzecim z kolei i dotyczyło odcinka drugiego etapu, którego koncepcję programową opracowuje URS Polska sp. z o.o. w Poznaniu. Jest to odcinek od węzła „Łomża Południe (wraz z węzłem) do węzła „Łomża Zachód" (bez węzła) oraz „łącznik" od obwodnicy Łomży do drogi krajowej nr 63.
Poprzednie spotkanie, dotyczące etapu trzeciego, to jest od węzła „Łomża Zachód" do granicy gminy Łomża z gminą Piątnica, czyli od zjazdu z obwodnicy do wsi Sierzputy Młode poprzez grunty wsi Bożenica, Stare Kupiski, Nowe Kupiski i Jednaczewo – również z udziałem projektantów z TRANSPROJEKT Gdańsk sp. z o.o., ul. Partyzantów 72A, 80-254 Gdańsk – odbyło się 09 lipca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
Tym razem zaproszeni udział w spotkaniu wzięli mieszkańcy wsi: Andrzejki, Boguszyce, Kisiołki, Mikołajki, Dłużniewo, Łochtynowo, Jarnuty, Janowo, Sierzputy Młode, Grzymały Szczepankowskie, Stare Sierzputy oraz Konarzyce, Giełczyn, Zawady, Stara Łomża przy Szosie, Podgórze, Wygoda i Bacze Suche.