Reklama

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie obwodnicy Łomży [VIDEO i FOTO]

18/08/2015 05:08

Zaledwie około 30 mieszkańców gminy Łomża pojawiło się wczoraj na spotkaniu informacyjno-konsultacyjne w sprawie obwodnicy Łomży. Małe było zainteresowanie i mało uwag do prezentowanego projektu. Po prostu na omwaianym odcinku nie ma raczej kontrowersji, a uwagi dotyczyły tylko drobnych szczegółów.

Jak mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury w Urzędzie Gminy Łomża Krystyna Lipińska, na tym, ale też i na pozostałych odcinkach obwodnicy biegnących przez tereny gminy Łomża, nie ma specjalnych "punktów zapalnych", nie ma konieczności przejmowania i wyburzania żadnych zabudowań, a uwagi zgłaszane przez mieszkańców dotyczą np. przepustów dla zwierząt czy dróg dojazdowych do pól.

Wczorajsze spotkanie było już trzecim z kolei i dotyczyło odcinka drugiego etapu, którego koncepcję programową opracowuje URS Polska sp. z o.o. w Poznaniu. Jest to odcinek od węzła „Łomża Południe (wraz z węzłem) do węzła „Łomża Zachód" (bez węzła) oraz „łącznik" od obwodnicy Łomży do drogi krajowej nr 63.

Reklama

Poprzednie spotkanie, dotyczące etapu trzeciego, to jest od węzła „Łomża Zachód" do granicy gminy Łomża z gminą Piątnica, czyli od zjazdu z obwodnicy do wsi Sierzputy Młode poprzez grunty wsi Bożenica, Stare Kupiski, Nowe Kupiski i Jednaczewo – również z udziałem projektantów z TRANSPROJEKT Gdańsk sp. z o.o., ul. Partyzantów 72A, 80-254 Gdańsk – odbyło się 09 lipca 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.

Tym razem zaproszeni udział w spotkaniu wzięli mieszkańcy wsi: Andrzejki, Boguszyce, Kisiołki, Mikołajki, Dłużniewo, Łochtynowo, Jarnuty, Janowo, Sierzputy Młode, Grzymały Szczepankowskie, Stare Sierzputy oraz Konarzyce, Giełczyn, Zawady, Stara Łomża przy Szosie, Podgórze, Wygoda i Bacze Suche.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości