Reklama

Spotkanie z Arturo Mari już dzisiaj

10/06/2011 07:22

Już dziś do Łomży przyjeżdża Arturo Mari, osobisty fotograf Ojca św. Jana Pawła II. Papieża- Polaka Mari fotografował przez 27 lat. Pierwsze spotkanie z łomżyniakami odbędzie się dziś w kościele pw. Krzyża św. Arturo Mari będzie uczestniczył w Apelu Jasnogórskim.

Fotograf papieski zostanie w Łomży do czwartku. Jutro przed południem spotka się z grupą motocyklistów, sam bowiem od lat pasjonuje się motocyklami.

Najważniejszym momentem wizyty Arturo Mari w Łomży będzie jednak otwarcie wystawy fotografii, jakie wykonał Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymki do Łomży w 1991 roku. Wystawie będzie towarzyszył koncert lubelskiego chóru Gospel Rain, który odbędzie się w kościele pw. Krzyża św. Otwarcie wystawy zaplanowano jutro o godz. 19.00.

W niedzielę Arturo Mari o godz. 10.30 weźmie udział w Mszy św. w parafii Krzyża św. Potem będzie towarzyszył łomżyniakom w festynie zorganizowanym przy parafii.

Reklama

Oprócz podróży do okolicznych atrakcji (m.in. Nowogrodu, Augustowa czy Wigier), fotograf spotka się też ze studentami PWSIiP i WSA. Wykład w łomżyńskiej "państwówce" Mari wygłosi w poniedziałek o godz. 10.30. Ze studentami WSA spotka się natomiast we wtorek o godz. 10.00. Oba wykłady są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Do Włoch Arturo Mari odleci w czwartek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości