Do 5 lat więzienia grozi kierowcy, którego zatrzymali kolneńscy policjanci. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji, a także kierowanie w stanie nietrzeźwości i jazdę pomimo sądowego zakazu.
Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów doszło w gminie Turośl. Z ustaleń kolneńskich mundurowych wynika, że kierowca dacii wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo, uderzył w prawidłowo jadącego peugeota, po czym odjechał.
- Zgłaszający pojechał za nim, zastał sprawcę kolizji pod pobliskim sklepem i od razu wyczuł od niego alkohol. Kierowca dacii powiedział zgłaszającemu, że nic się nie stało, to nie jego wina i pojechał dalej - informuje KPP w Kolnie.
Sprawcą - według ustaleń policji - okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego.
- Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 42-latek ma też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego odpowie też za spowodowanie kolizji - podsumowuje kolneńska policja.
zdj. KPP Kolno