V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Łomży zajmie się wyjaśnieniem konfliktu pomiędzy posłem PSL Janem Burym a szefem CBA Pawłem Wojtunikiem, do którego doszło po ujawnieniu przez posła na swojej stronie internetowej informacji o rzekomych nieprawidłowościach w rzeszowskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Ponieważ Prokuratura w Rzeszowie wyłączyła się ze sprawy, anonimowe pismo z doniesieniami o nieprawidłowościach w tamtejszym oddziale CBA trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Ta stwierdziła jednak, że sprawą powinna zająć się prokuratura niższego szczebla i przekazała ją do Łomży, gdzie ma się nią zająć jednostka z działu piątego, śledczego.
Na postępowanie posła Burego poskarżył się premier Ewie Kopacz szef CBA Paweł Wojtunik, który w liście do szefowej rządu pisał m.in. o "próbach destabilizacji" pracy CBA i ujawnianie danych osobowych funkcjonariuszy z Rzeszowa.
Łomżyńska Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.