Squash- dyscyplina sportowa uwielbiana przez biznesmenów odpoczywających po męczącym dniu i panie dbające o linię, próbuje zawalczyć o łomżyniaków. W Klubie Sportowym Agrobiznes przy WSA, która dysponuje jedynym w Łomży kortem przystosowanym do tej gry, rusza Liga Squasha. Pierwsze mecze już dzisiaj.
Liga Squasha to, jak obiecują organizatorzy, nie tylko nowe doświadczenie sportowe, ale także piętnaście godzin gry podczas 45 meczów. To szansa, by podziwiać tę coraz popularniejszą grę lub podciągnąć własne umiejętności.
Do tej pory do Ligi Squasha przystąpiło siedmiu zawodników. Pierwsze trzy mecze rozegrane pomiędzy nimi będzie można oglądać już dziś od godz. 18.00 na korcie w hali WSA. Do Ligi ciągle można się jeszcze zapisywać- opłata wstępna to 25 złotych.
Squash to dyscyplina wywodząca się z Wielkiej Brytanii. Przypomina nieco grę w tenisa, kort jest jednak mniejszy i zamknięty z każdej strony ścianą. To gra partnerska i wprowadzająca rywalizację- uderzenie rakietą musi być na tyle silne, by piłeczka odbiła się o ścianę i utrudniła kolejne odbicie przeciwnikowi, stojącemu po tej samej stronie kortu.
Jedyny w regionie kort przystosowany do gry znajduje się w hali sportowej Wyższej Szkoły Agrobiznesu przy ul. Studenckiej. Po wcześniejszym umówieniu się, mogą korzystać z niego wszyscy zainteresowani, nie tylko studenci łomżyńskiej uczelni.