Reklama

Stadion bez certyfikatu

27/10/2011 06:57

Łomżyński stadion nie otrzymał certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Związek odrzucił wniosek skierowany przez wykonawcę płyty- poinformował Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta miasta.

O to, na jakim etapie jest rozpatrywanie wniosku o przyznanie certyfikatu przez PZLA pytał podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radny Andrzej Wojtkowski.

Termin rozpatrzenia wniosku minął 17. października- po dwóch tygodniach od jego wysłania.

- Dostaliśmy odpowiedź od PZLA- przyznał wiceprezydent Beniamin Dobosz. - Związek zaznaczył, że usterki, które pozostały do poprawy na miejskim stadionie nie są duże, jednak z punktu widzenia PZLA uniemożliwiają przyznanie certyfikatu- dodał Dobosz.

Miasto przygotowało już pismo do wykonawcy płyty- firmy Mark-Bud Białystok, w którym wylicza pozostałe do naprawy usterki. Firma ma je poprawić na własny koszt. Wtedy wniosek do PZLA zostanie skierowany ponownie.

Reklama

Bez certyfikatu na łomżyńskim stadionie nie można organizować zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Budowa stadionu miejskiego trwała kilka lat. Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze w 2006 roku. Modernizacja pochłonęła w sumie ok. 20 milionów złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości