Po blisko roku starań łomżyński stadion przy ul. Zjazd otrzymał certyfikat IV A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Oznacza to, że na łomżyńskim stadionie można organizować np. ogólnopolskie mitingi we wszystkich kategoriach wiekowych, branżowe mistrzostwa kraju (np. AZS) czy też zawody szczebla centralnego w skali makroregionu. Uzyskany certyfikat pozwala na rozegranie w Łomży eliminacji do Mistrzostw Polski juniorów młodszych (16-17 lat), zaplanowanych na 2-3 czerwca br.- przekazuje Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi Urzędu Miasta.
Na łomżyńskim stadionie miejskim będą mogły być rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy i konkurencje techniczne: skok wzwyż, skok w dal, trójskok, skok o tyczce, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem i rzut oszczepem.
Nie będzie można za to rozgrywać biegu z przeszkodami- rów z wodą ma bowiem niewłaściwe parametry.
- Komisja Obiektów i Urządzeń PZLA zajęła jednocześnie stanowisko, że możliwe jest przyznanie na okres trzech lat kategorii III, uprawniającej do ubiegania się o organizację Mistrzostw Polski o pełnym lub ograniczonym programie konkurencji – informuje na stronie Urzędu Miasta prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Według informacji przekazanych mi przez Jerzego Skuchę, Prezesa PZLA, warunkiem otrzymania tej kategorii jest poprawa rowu z wodą do biegu z przeszkodami oraz zamontowanie belek na rozbiegu do trójskoku w odległości 11 m od zeskoczni – dodaje prezydent.
Aby kategoria krajowa została przedłużona na kolejne lata, na stadionie głównym powinny zostać wybudowane urządzenia lekkoatletyczne do rozgrzewki.
- Z uwagi na lokalizację stadionu, może to być trudne do realizacji- nie ukrywa Łukasz Czech.
Modernizacja łomżyńskiego stadionu miejskiego przy ul. Zjazd pochłonęła 25 mln złotych. Remont był dofinansowany ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Podlaskiego. Oficjalnie obiekt został oddany do użytku w marcu ubiegłego roku, podczas meczu Polska- Holandia.