W związku z dużym zainteresowaniem amatorską piłką nożną na przełome sierpnia i września rozpoczyna swoje rozgrywki kolejna już III liga drużyn amatorskich Miejskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez MOSiR Łomża.
Do 24 już grających drużyn (350 zawodników) dołączy następnych 8 drużyn (ok. 100 zawodników) co daje około 450 miłośników piłki nożnej grających amatorsko od wiosny do jesieni w każdy weekend na Kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Moje Boisko Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej.
W III lidze zagrają następujące drużyny: Exlusive Club, Mechaniak, OKS Łomża, FC Albatros, FC Drozd, Drużyna D.W., Super-Team, Fachowcy ze wschodu.