Reklama

Stop wykluczeniu cyfrowemu - wykonawca odpowiada na zarzuty

27/08/2015 09:32

Wykonawca sieci w ramach projektu "Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża" bardzo szybko zareagował na dzisiejszy komunikat przesłany z ratusza i odpowiedział na sformułowane w nim zarzuty w piśmie przesłanym do lokalnych mediów. Jego treść również publikujemy w całości.

Szanowni Państwo,

Z przykrością informuję, że wiadomości zawarte w treści niniejszej notatki w zakresie zarzutów do wykonawcy sieci, tj. Eltel Networks S.A. oraz oficjalnego podwykonawcy Sotronic Sp. z o.o. są nieprawdziwe.

Po zmianie władz Miasta Łomża jesienią ubiegłego roku, zakończony już prawie projekt (wybudowana była i odebrana cała infrastruktura sieciowa i aktywna – Miasto również dokonało za nią zapłatę po podpisaniu bezusterkowych protokołów odbioru – pozostały jedynie do podłączenia osoby wykluczone (do dzisiaj miasto nie dostarczyło pełnej listy takich osób)) – został w świadomy sposób torpedowany przez „nowe" władze. Cel tych destrukcyjnych i absurdalnych działań chyba nikomu, poza ich autorami (włodarzami Miasta) jest nieznany. W efekcie Miasto uchylało się zarówno od zapłaty za wykonane prace, jak i działając kompletnie destrukcyjnie, odmówiło podpisania aneksu wydłużającego termin podłączenia beneficjentów ostatecznych, których listy samo nie dostarczyło (w domyśle, samo było winne opóźnieniu). Kompletna ignorancja Prezydentów Chrzanowskiego i Garlickiego, mimo dziesiątek prób polubownego rozwiązania konfliktu przez Wykonawców doprowadziła do sytuacji, kiedy Miasto NA WŁASNE ŻYCZENIE, obciąży podatników Łomży kwotą co najmniej 6,5 mln złotych (taka jest przybliżona kwota dofinansowania) – nie licząc odsetek i odszkodowań, o które z pewnością będziemy się ubiegać. Wbrew temu, że jako przedsiębiorcy byliśmy wielokrotnie ignorowani, lekceważeni i odmawiano nam zapłaty za rzetelnie wykonane prace, do dzisiaj utrzymujemy wybudowaną przez nas sieć, która działa poprawnie (w kolejnym mailu prześlę Państwu dowody na to).

Reklama

Kontrola przeprowadzona przez jednostkę finansującą, w której braliśmy aktywny udział, (wg. deklaracji ustnej z czasu kontroli), nie widzi żadnych poważnych uchybień ze strony Wykonawców, za to niezwykle poważne uchybienia za strony Władz Miasta i w zasadzie wyłącznie z czasów „zarządzania" Panów Chrzanowskiego i Garlickiego. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dni dostępny będzie raport pokontrolny, a analiza stanu prac i postawy Władza Miasta z najprawdopodobniej w efekcie doprowadzi zarówno do utraty dofinansowania jak i do procesu sądowego z wykonawcami, pogłębiającego straty Miasta. Ze swojej strony podejmowaliśmy dziesiątki prób polubownego zakończenia sporu. Spisane nawet projekty porozumień były potem ignorowane przez miasto. Najprawdopodobniej złożymy również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw prze Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, Zastępcy Prezydenta Andrzeja Garlickiego i byłej już Naczelnik Anny Kadłubowskiej.

Podsumowując mogę stwierdzić, że mamy do czynienia z kompletnie nieracjonalna postawą „szkodnictwa społecznego". Panowie Prezydenci przez swoje irracjonalne działania nie tylko narażają polskie przedsiębiorstwa na kilkusettysięczne straty, ale jednocześnie na 7-8 milionowe straty samego Urzędu, na czele którego stoją. Nie ryzykują przecież pieniędzmi swoimi, ale swoich wyborców – Mieszkańców Łomży. Projekt, który w ponad 90% był bezusterkowo odebrany i rokował na zakończenie w okolicach maja (mimo skrajnej nieporadności UM Łomża w dziedzinie rekrutacji BO), zakończy się porażką. Polskie firmy nie otrzymają pełnej należnej im zapłaty, a Mieszkańcy Łomży dopłaca do nieodpowiedzialnych wybryków swoich „wybrańców".

Reklama

Służę Państwu kompletem korespondencji i wszelkimi informacjami potwierdzającym powyższe słowa.

Pozdrawiam

Witold Borowski

 

Zrzut z ekranu testu / informacji o funkcjonowaniu sieci przesłany przez przedstawiciela firmy Sotronic

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości