Projekt pn. "Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża" niemal od samego początku ma w Łomży "pod górkę". Najpierw był problem z zebraniem wymaganej w umowie liczby beneficjentów, teraz jest kolejny - z uruchomieniem sieci i dostępem za jej pośrednictwem do internetu.
W związku z tym nowym problemem ratusz wydał dzisiaj specjany komunikat, który w całości publikujemy poniżej.
Ze względu na działania Wykonawcy infrastruktury w ramach projektu "Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża", które uniemożliwiają otrzymywanie sygnału Internetu przez Beneficjentów Ostatecznych (BO) w/w projektu, konieczna jest interwencja Miasta Łomża celem awaryjnego podniesienia sieci i uruchomienia wybudowanej infrastruktury.
Pierwotnie wybrany Wykonawca nie zakończył terminowo realizacji przedmiotu zamówienia, uchyla się od usunięcia wad i usterek przez co utrudnia znacznej części Beneficjentom dostęp do Internetu. Biuro Obsługi Klienta odnotowało liczne zgłoszenia o nieprawidłowym działaniu sieci. Wszystkie zgłoszenia zostały systematycznie przesłane do Wykonawcy w celu ich usunięcia, jednak nie podjął on żadnych działań.
W związku z brakiem reakcji Wykonawcy na awarię sieci Miasto Łomża podjęło decyzję o awaryjnym uruchomienia sieci. W tym celu niezbędny jest reset wszystkich urządzeń i ich ponowna konfiguracja, która zostanie dokonana w dniach 25 sierpnia - 24 września 2015 r.