Od poniedziałku mieszkańcy Łomży muszą sobie radzić bez ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiadało, że będzie informować o kolejnych etapach prac i dziś zaczęło się z tej obietnicy wywiązywać, za pomocą komunikatu przesłanego do mediów lokalnych.
- Jak informowaliśmy wcześniej, w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 4.00 nastąpiło całkowite wyłączenie ciepłowni. Głównym powodem tej sytuacji jest konieczność wymiany zbiorczego kanału spalin i czopucha z uwagi na bardzo zły stan techniczny tych elementów. Praktycznie od początku istnienia obiektu (początek lat 80-tych ubiegłego wieku) czopuch i zbiorcze kanały spalin nie przechodziły gruntownego remontu. Prace związane z wymianą kanałów spalin wykonuje specjalistyczna firma zewnętrzna wyłoniona w drodze przetargu - informuje zastępca prezesa MPEC Ryszard Fiedorowicz.
Wg stanu na środę 26 sierpnia wykonano:
- Wymiana czopucha i kanałów spalin na ciepłowni przebiega jak dotychczas zgodnie z przyjętym harmonogramem - dodaje wiceprezes.