Reklama

Stopień zaawansowania prac w ciepłowni MPEC [FOTO]

26/08/2015 06:45

Od poniedziałku mieszkańcy Łomży muszą sobie radzić bez ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiadało, że będzie informować o kolejnych etapach prac i dziś zaczęło się z tej obietnicy wywiązywać, za pomocą komunikatu przesłanego do mediów lokalnych.

- Jak informowaliśmy wcześniej, w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 4.00 nastąpiło całkowite wyłączenie ciepłowni. Głównym powodem tej sytuacji jest konieczność wymiany zbiorczego kanału spalin i czopucha z uwagi na bardzo zły stan techniczny tych elementów. Praktycznie od początku istnienia obiektu (początek lat 80-tych ubiegłego wieku) czopuch i zbiorcze kanały spalin nie przechodziły gruntownego remontu. Prace związane z wymianą kanałów spalin wykonuje specjalistyczna firma zewnętrzna wyłoniona w drodze przetargu - informuje zastępca prezesa MPEC Ryszard Fiedorowicz.

Wg stanu na środę 26 sierpnia wykonano:

Reklama
Usunięto izolację termiczną wraz z poszyciem zewnętrznym na większości powierzchni kanału zbiorczego. Zdemontowano „stary" czopuch i elementy kanału spalin łączące czopuch z odejściami do kanałów spalin od kotłów K-5 i K-4 Posadowiono nowy główny element - czopuch i dokonano wstępnego jego mocowania. Zasadnicze i bardzo istotne z punktu widzenia eksploatacyjnego jest szczelne, trwałe połączenie czopucha z ramą przykominową. Przygotowano kolejny element zbiorczego kanału spalin do montażu.

- Wymiana czopucha i kanałów spalin na ciepłowni przebiega jak dotychczas zgodnie z przyjętym harmonogramem - dodaje wiceprezes.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości