Reklama

Straciła aparat wart 4,5 tys. zł! Sprawdź, jak obronić się przed kradzieżą!

24/06/2011 07:20

Lustrzankę z obiektywem i kartą pamięci, warte w sumie 4,5 tysiąca złotych stracił nieuważny fotograf. Do kradzieży doszło wczoraj w jednej z podłomżyńskich miejscowości. Policja apeluje o większą dbałość o własny sprzęt, bo kradzieży, szczególnie latem, jest bardzo dużo.

- Aparat fotograficzny zginął wczoraj w godzinach porannych. Właścicielka zostawiła go na ławce. Wystarczyła chwila nieuwagi, i sprzęt zniknął- informuje st. sierż. Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Właścicielka straciła aparat marki Canon, obiektyw i kartę o pojemności 4GB, warte w sumie ok. 4,5 tysiąca złotych.

- W ostatnim czasie dochodzi do wielu drobnych z punktu widzenia policji, ale dotkliwych dla właścicieli kradzieży mienia- przyznaje Ewelina Szlesińska. - My, jako policjanci, apelujemy, by lepiej zadbać o własny dobytek.

Reklama

Policja radzi, by przede wszystkim zamykać okna i drzwi przy każdorazowym wyjściu z domu. Na noc trzeba też zamykać budynki gospodarcze i zabezpieczać samochody oraz miejsce przechowywania paliwa (na wsi). Do domu nie warto też wpuszczać obcych, szczególnie tych, którzy podają się za pracowników instytucji, firm, czy przedstawicieli handlowych mających do zaproponowania towary "w promocji".

- Kiedy wyjeżdżamy na urlop, poprośmy o pomoc sąsiada. On pozbiera spod drzwi ulotki, dające złodziejowi syganł, że nikogo nie ma w domu. Czasem zapali światło, a przede wszystkim będzie uważał na nasze mieszkanie- radzi Ewelina Szlesińska. - Pamiętajmy, że złodziej wykorzysta każdą okazję, by coś ukraść. Nie ułatwiajmy mu tego!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości