Reklama

Straciła prawo jazdy dzień po odebraniu

29/08/2011 08:50

23 pijanych kierowców zatrzymali przez ostatni weekend policjanci na drogach Łomży i okolic. Wśród ogromnej liczby nietrzeźwych zdarzali się prawdziwi rekordziści (ponad 3 promile alkoholu), jak i wyjątkowo nierozsądni świeżo upieczeni kierowcy. Jeden z nich stracił prawo jazdy dzień po jego odebraniu!

Najwięcej, bo aż dziesięć osób łomżyńscy policjanci zatrzymali w niedzielę.

Prawdziwym rekordzistą okazał się 54-latek zatrzymany w Burzynie (gm. Jedwabne), który kierował toyotą. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu!

W sobotę policjanci zatrzymali pięciu kierowców. Najwięcej, bo 2,3 promila miał 28-latek kierujący oplem.

Ogromną bezmyślnością wykazała się kobieta, która na podwójnym gazie wsiadła za kierownicę jeden dzień po odebraniu prawa jazdy.  Policjanci zatrzymali też chłopaka, który prowadził samochód po spożyciu alkoholu, chociaż prawa jazdy jeszcze nie posiadał. Zdążył dopiero zdać egzamin.

Reklama

W sumie na drogach Łomży i regionu przez weekend zatrzymano 23 pijanych kierowców. Blisko połowa z nich wpadła podczas wojewódzkiej akcji "Dyskoteka". Dwoje kierowców miało już wcześniej sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

"Pijany" weekend przerodził się za to w wyjątkowo trzeźwy poniedziałek. Dziś rano, podczas akcji "Trzeźwy poranek" policjani skontrolowali 210 łomżyńskich kierowców. Pod wpływem alkoholu do pracy nie jechał żaden z zatrzymanych do kontroli.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości