Reklama

Strefa ekonomiczna coraz bliżej

07/04/2011 06:50

Powstanie w Łomży Warmińsko- Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest coraz bardziej realne. Dziś przed południem prezydent Mieczysław Czerniawski podpisze list intencyjny w sprawie utworzenia strefy w naszym mieście.

List intencyjny w sprawie utworzenia strefy zostanie podpisany dziś o godz. 11.30.

Łomżyńska podstrefa miałaby powstać w ramach Warmińsko- Mazurskiej SSE. Taką decyzję już na początku swego urzędowania, podjął prezydent Czerniawski. Tym samym zrezygnował z wysiłków poprzednika. Jerzego Brzezińskiego, by w Łomży powstała podstrefa suwalska.

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli zacząć działać w strefie, muszą przygotować spory kapitał - co najmniej sto tysięcy euro przeznaczone na inwestycje. Warunkiem jest też utworzenie nowych miejsc pracy.

Reklama

W zamian za to uzyskają m.in. ulgi podatkowe, ale i lepszy dostęp do klientów.

Na razie nie wiadomo, ile czasu zajmą procedury pozwalające na oficjalne uruchomienie w Łomży podstrefy W-MSSE. Być może konkretne terminy pojawią się przy okazji podpisywania listu intencyjnego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości