Reklama

Strefa zamieszkania na Chopina? Jest odpowiedź ratusza

07/08/2015 08:46

Nie wiemy, czy to nasza publikacja tak zdopingowała ratuszowych urzędników, że w błyskawicznym wręcz tempie, po zaledwie trzech dniach od złożenia pisma, jest odpowiedź na wniosek o utworzenie "Strefy zamieszkania" przy ul. Chopina. Co zawiera odpowiedź?

Chciałoby się, żeby każdy urząd pracował w takim tempie. Zamiast oczekiwania do końca ustawowego terminu, który w większości przypadków wynosi 30 dni, tym razem urzędnicy odpowiedzieli w ciągu trzech(!) dni. Mamy nadzieję, że to nie za przyczyną naszego zainteresowania tematem, a raczej takie będą nowe standardy pracy w ratuszu. Ale do rzeczy...

3 sierpnia Rada Osiedla Nr 11 złożyła w Urzędzie Miejskim wniosek o wprowadzenie tzw. "Strefy zamieszkania" na całej długości ul. Chopina. Prośba umotywowana została potrzebą podniesienia poziomu bezpieczeństwa na tej ulicy, która jako jedna z nielicznych osiedlowych uliczek jest dość długa i prosta, co zachęca niektórych kierowców do nadmiernie szybkiej jazdy i stwarzania zagrożenia.

Reklama

Niemal od ręki sprawą zajął się pracownik odpowiedniego wydziału i już 6 sierpnia odpowiedź trafiła do rąk przewodniczącego Rady Osiedla Nr 11 Krzysztofa Cieślińskiego. Urzędnicy zwracają w niej uwagę na bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące parkowania w "strefie", które ich zdaniem z całą pewnością spowodują protesty mieszkających przy Chopina właścicieli pojazdów. Chodzi o to, że w tym rejonie nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych, a przepisy w "Strefie zamieszkania" wykluczają możliwość parkowania poza miejscami wyznaczonymi do tego celu. To główna i najważniejsza uwaga w przesłanej odpowiedzi. Na zakończenie jednak znalazło się w niej zapewnienie, że jeśli Rada Osiedla Nr 11, po ponownym przeanalizowaniu sprawy, podtrzyma wolę utworzenia "strefy" w tym rejonie, to zostanie ona tam wprowadzona.

- Pragnąc odnieść się do tej odpowiedzi i powziąć kolejne działania, postanowiliśmy poddać nasz wniosek nieco szerszym konsultacjom, w tym również z Zarządem ŁSM w Łomży, będącym zarządcą wszystkich nieruchomości na tejże ulicy. Do sprawy wrócimy podczas najbliższego, zaplanowanego na 12 sierpnia b.r. posiedzenia Zarządu Osiedla Nr 11 w Łomży - poinformował natomiast przewodniczący Rady Osiedla Nr 11 Krzysztof Cieśliński.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości