Podopieczni Zbigniewa Turowskiego nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy w bursie godnie reprezentowali Łomżę w Siedlcach na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Siedlcach w federacji XPC-RAW.
Uczeń ZSWiO Nr 7 w Łomży Sebastian Rosiński w grupie wiekowej 18-19 lat w wyciskaniu sztangi leżąc, zajął I miejsce w kat. wag. 67,5 kg z wynikiem 105 kg. W kategorii OPEN do lat 19 zajął II miejsce z wynikiem 80,11pkt. Sebastian wywalczył nominację na udział w Pucharze Świata, który odbędzie się w listopadzie 2023 r. w Siedlcach.
Łomżę godnie reprezentował również wychowanek Bursy Szkolnej Nr 2 w Łomży Jakub Kotomski. W grupie wiekowej 16-17 lat w wyciskaniu sztangi leżąc, zajął I miejsce w kat. wag. 100 kg z wynikiem 130 kg. W kategorii OPEN do lat 19 zajął III miejsce z wynikiem 73,54 pkt. Tym sukcesem Jakub wywalczył powołanie do kadry Polski na udział w Pucharze Świata, który odbędzie się w listopadzie 2023 r. w Siedlcach.