Świetnie zaprezentowali się uczniowie ZSMiO nr 5 w Łomży podczas licealiady w unihokeju rozgrywanej 25.11.2023r. w Białymstoku. Łomżyńska młodzież zdobyła tytuł mistrza województwa. Trenerem i opiekunem jest Bogusław Cichocki.
"Mechaniak" rozpoczął fazę grupową zwycięstwem w meczu z I LO Grajewo 2:1, następnie przegrał 0:3 z III LO Suwałki i emocjonującym meczem z ACE Augustów wywalczył awans z pierwszego miejsca w grupie wynikiem 3:2.
W rundzie finałowej, gdzie spotkały się cztery najlepsze drużyny turnieju, łomżyński zespół nie pozostawił przeciwnikom żadnych złudzeń. W półfinale pewnie pokonał zespół ZS Suchowola 2:0, a w wielkim finale rozgromił drużynę I LO Grajewo 6:0 i zdobył tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.
Wśród złotych medalistów wyróżnieni zostali: Tomasz Smekta z dorobkiem 10 bramek zdobył tytuł zawodnika turnieju, natomiast Patryk Kania - strzelec 3 bramek - został nagrodzony statuetką najlepszego gracza drużyny.
Oto skład zwycięskiej drużyny:
Patryk Kania (k), Kacper Szymański (b), Tomasz Smekta, Adrian Tomaszczyk, Bartosz Kołota, Mikołaj Zysk, Patryk Hil, Mateusz Gacki, Przemysław Pazik, Dominik Mucha, Sebastian Łomotowski.