Reklama

Sukcesy koszykarek i koszykarzy z SP4 w finałach wojewódzkich [FOTO]

18/12/2020 12:33

To był bardzo pomyślny tydzień dla koszykarek i koszykarzy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. 

Koszykarki grające w starszej grupie zdobyły brązowy medal w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niestety, w pierwszym meczu dziewczynki uległy zespołom ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Zambrowa i Szkoły Podstawowej nr 47 z Białegostoku. Trzeci mecz ze szkołą Podstawową nr 45 z Białegostoku okazał się szcżęśliwy i zakończył się wynikiem 39:34. 

- Walka była bardzo zacięta. Naszym koszykarkom towarzyszył ogromny stres. Okazał się być paraliżujący do tego stopnia, że w niektórych momentach wpływał na strategię, jaką nasze zawodniczki obrały podczas gry. Pojawiło się sporo nieprzemyślanych akcji, wiele strat piłki, których można było uniknąć. Wiemy już teraz nad czym trzeba jeszcze solidnie popracować. Bywają lepsze i gorsze momenty, takimi prawami rządzi się sport. Gratuluję dziewczętom pracy i energii, którą włożyły w te rozgrywki - mówi trener Marcin Piotrowski.

Reklama

Również w tym tygodniu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. Zawodniczki z młodszego rocznika po raz drugi z rzędu zostały wicemistrzyniami województwa podlaskiego. Pierwszy mecz dziewczęta rozegrały ze Szkołą Podstawową nr 3 z Zambrowa i wygrały zdecydowaną przewagę 64:15. Drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 47 z Białegostoku - po zaciętym boju zawodniczki z Łomży uległy 35:46. Trzeci mecz ze Szkołą Podstawową nr 19 z Białegostoku zakończył się zwycięstwem 46:37. 

- To był bardzo ważny dzień dla naszych koszykarek. Niewątpliwie bardzo stresujący. Musiały stanąć na wysokości zadania i zmierzyć się z wymagającym przeciwnikiem. Poradziły sobie świetnie! Przegrały tylko jeden mecz, z SP 47 w Białymstoku. Warto wspomnieć, że było o włos od zwycięstwa, gdyż nasze dziewczęta wygrywały ten mecz do połowy. Niestety po połowie, przeciwniczki wysunęły się na prowadzenie. Wróciliśmy z satysfakcją - skomentował mecz trener Marcin Piotrowski.

Reklama

Niewątpliwy sukces odnieśli również chłopcy, którzy w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci zajęli wysokie 4. miejsce. Finał odbył się w SP nr 47 w Białymstoku.  Trenerem koszykarzy jest Piotr Dziekoński.

Rok 2020 był pasmem sukcesów dla koszykarek i koszykarzy z „czwórki”. Dziewczęta w Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3x3 zajęły pierwsze miejsce w województwie. Z kolei starszy rocznik w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 wywalczył miejsce drugie. Chłopcy w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce 3x3 zajęli III miejsce.

Reklama

Źródło: SP4/oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości