Ostatni tydzień października 2021 roku obfitował w liczne wydarzenia koszykarskie
26 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. Po zaciętych i wyrównanych bojach dziewczęta i chłopcy z SP 9 w Łomży zajęli miejsca tuż za podium. Drużyna dziewcząt, prowadzona przez Łukasza Kurowskiego, występująca w składzie: Lemańska Emilia VIIIA, Piaścik Zuzanna VIIIE, Plona Maja VIIIE, Polkowska Anna VIIIG i Zysk Maja VIIIG, wywalczyła IV miejsce. Na V miejscu zakończyli swoje zawody chłopcy SP 9 Łomża w składzie: Gardocki Wojciech VIIIG, Górski Dominik VIIIG, Korwek Bartosz VIIIE, Składanek Miłosz VIIIB, Szymanowski Jakub VIIIB. Trenerem był Wojciech Kamiński .
Podobne zawody, tylko dla dziewcząt i chłopców startujących w Igrzyskach Dzieci, rozegrano 28 października. Tu dziewczęta SP 9 Łomża, w składzie: Bajkiewicz Natalia VF, Brajczewska Nina VA, Kołakowska Julia VC, Kozłowska Oliwia VF, Niebrzydowska Daria VF, uplasowały się na V miejscu. Trenerem drużyny jest Daniela Chojnowski Chłopcy zaś okazali się najlepszą drużyną finałów - wygrali wszystkie mecze i zdobyli złote medale oraz tytuł mistrza województwa podlaskiego. „Dziewiątkę” prowadzoną przez Wojciecha Kamińskiego reprezentowali: Biedrzycki-Nagdalyan Kacper VIIF, Greloch Gabriel VC, Krajewski Adam VIIG, Pazik Szymon VIB, Smugarzewski Wiktor VIB. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano ucznia SP 9 Łomża - Adama Krajewskiego, a najlepszym zawodnikiem „dziewiątki” został Wiktor Smugarzewski.
Trener Wojciech Kamiński uznaje występy zawodniczek i zawodników SP 9 Łomża za udane, zwłaszcza po okresie prawie półtorarocznej przerwy w treningach spowodowanej przez COVID-19.
- Nasi zawodnicy dalej liczą się w województwie podlaskim. Bardzo miłą niespodziankę sprawili mi chłopcy w Igrzyskach Dzieci. Szczerze mówiąc przed turniejami bardziej liczyłem na chłopców starszych, a tu taka niespodzianka. Myślę też, że ich dobre występy to niwzły znak dla występów naszych zespołów w zawodach w koszykówce 5x5, które wkraczają w decydującą fazę i w najbliższym czasie bo już w grudniu będą miały swoje finały. Trzymam kciuki za ich jak najlepsze występy.
Reklama
Źródło: nadesłane