Ponad 100 młodych pływaków ze szkół podstawowych walczyło w Wysokiem Mazowieckiem o awans do wojewódzkiego finału Igrzysk Dzieci w Pływaniu.
W rywalizacji brali udział zawodnicy z klas IV-VI z kilkunastu szkół położonych na terenie byłego województwa łomżyńskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie m.in. Szkół Podstawowych nr 1,2,7 i 10 w Łomży. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności w sztafecie oraz stylu klasycznym, motylkowym, dowolnym i grzbietowym.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży (39 pkt.), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, na trzeciej pozycji uplasowała się „Czwórka” z Zambrowa. Wśród chłopców najlepszą drużyną okazała się łomżyńska „Dziesiątka” (39 pkt.) na drugim miejscu zakończyła zawody Szkoła Podstawowa nr 1, natomiast na trzecim miejscu znalazła się SP nr 5 w Zambrowie.
Dziewczęta:
Sztafeta 6x50 m
Styl dowolny - 50 m
Styl klasyczny - 50 m
Styl grzbietowy - 50 m
Styl motylkowy - 50 m
Chłopcy
Sztafeta 6x50 m
Styl dowolny - 50 m
Styl klasyczny - 50 m
Styl grzbietowy - 50 m
Styl motylkowy - 50 m
zdj. nadesłane