Reklama

Sukcesy pracowni plastycznej MDK-DŚT

11/03/2015 06:08

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych" przyniósł pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży wiele satysfakcji. Cztery prace na dziesięć wysłanych (zgodnie z warunkiem regulaminowym organizatora) zostały wyłonione przez komisję konkursową. 

Julia Borkowicz (16 lat)za swoją pracę została nagrodzona, a Małgosia Borkowicz (13 lat), Dominika Żelechowska (7 lat) i Martyna Jankowska (11 lat) otrzymały wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło 887 prac.

Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie (organizator konkursu) zachęcił do poznania fauny i flory w polskich parkach narodowych, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną oraz podjęcia próby przedstawienia tematu w technikach plastycznych.

Julia i Małgosia swoje prace wykonały suchymi pastelami, przedstawiając żeremie bobrów i największego drapieżnika lasu wilka. Młodsze dziewczynki namalowały ptaki, które można spotkać w Narwiańskim i Biebrzańskim Parku Narodowym. Dominika namalowała sowę błotną farbami do jedwabiu a Martyna przedstawiła barwne bataliony w technice batikowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości