W sobotę i niedzielę 8-9 listopada 2014 r. w Warszawie tancerze z KTT AKAT uczestniczyli Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego par klasy B i A. Łomżę reprezentowały cztery pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowane przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.
Łomżanie, w bardzo licznie obsadzonym turnieju mistrzowskim w klasie „B”, zakwalifikowali się do półfinałów i finałów. Ogromny sukces odniosła para taneczna Piotr Łuba i Paulina Łażewska zajmując 5. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 8. w tańcach standardowych, a także para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan zajmując 7. miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Na uwagę zasługuje to, że w sobotę w półfinale w tańcach latynoamerykańskich znalazły się trzy łomżyńskie pary taneczne.
Wyniki pozostałych par tanecznych z KTT AKAT:
- 10. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 15. miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Karolina Grala
- w ćwierćfinale turnieju znalazły się także pary Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł oraz Patryk Plona i Marcelina Mroczkowska.
- Wyniki łomżyńskich par są bardzo dobrym ukoronowaniem jubileuszu 25-lecia działalności tanecznej KTT AKAT Łomża i uwieńczeniem bardzo dobrej współpracy dzieci, młodzieży i rodziców z trenerami. Są to jedne z najlepszych startów na tak wysokim poziomie tanecznym łomżyńskich tancerzy i liczymy, że będą dalej rozwijać swoje umiejętności taneczne i zdobywać jeszcze większe laury - przekazują trenerzy KTT AKAT.