Reklama

Święcenie pokarmów w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży [FOTO]

30/03/2024 12:13

W parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół. Natomiast wieczorem odprawione zostanie nabożeństwo Wigilii Paschalnej wraz z procesją rezurekcyjną.

W Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. W koszykach znajdują się jajka - symbol nowego życia, baranek -  symbolizujący zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, sól kuchenna, która ma chronić przed zepsuciem, chleb, wędlina, chrzan, pieprz, ciasta świąteczne.

W parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży święconki można przynosić do godz. 15:00. Rano pokarmy święcił tu biskup diecezji łomżyńskiej Janusz Stepnowski

Nabożeństwo Wigilii Paschalnej w Parafii pw. Krzyża Świętego zaplanowano na godz. 21:00. Będzie połączone z procesją rezurekcyjną. Warto zabrać ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/03/2024 13:02
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości