W parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół. Natomiast wieczorem odprawione zostanie nabożeństwo Wigilii Paschalnej wraz z procesją rezurekcyjną.
W Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. W koszykach znajdują się jajka - symbol nowego życia, baranek - symbolizujący zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, sól kuchenna, która ma chronić przed zepsuciem, chleb, wędlina, chrzan, pieprz, ciasta świąteczne.
W parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży święconki można przynosić do godz. 15:00. Rano pokarmy święcił tu biskup diecezji łomżyńskiej Janusz Stepnowski
Nabożeństwo Wigilii Paschalnej w Parafii pw. Krzyża Świętego zaplanowano na godz. 21:00. Będzie połączone z procesją rezurekcyjną. Warto zabrać ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.