W parafii pw. Bożego Ciała w Łomży, podobnie jak we wszystkich katolickich parafiach trwa święcenie pokarmów na wielkanocny stół, Natomiast wieczorem odprawione zostanie nabożeństwo Wigilii Paschalnej wraz z procesją rezurekcyjną.
W Wielką Sobotę w kościołach odbywa się święcenie pokarmów. W koszykach znajdują się między innymi: jajka, baranek, sól kuchenna, chleb, wędlina, chrzan, pieprz, ciasta świąteczne.
W parafii pw. Bożego Ciała w Łomży święconki można przynosić do godz. 15:00. Błogosławieństwo pokarmów odbywa się mniej więcej co 20 minut. Po godzinie 10 pokarmy święcił tu biskup diecezji łomżyńskiej Janusz Stepnowski.
Najważniejsza liturgia roku kościelnego – Wigilia Paschalna – rozpocznie się tu o godz. 22.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału na zewnątrz świątyni. Wigilia Paschalna będzie połączona z procesją rezurekcyjną, która powinna się odbyć już po północy, a więc w pierwszej godzinie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Na tę liturgię przynosimy świece.