Reklama

Świerzbiński zwyciężył- galeria FOTO + VIDEO

07/11/2011 08:53

Robert Świerzbiński został niekwestionowanym zwycięzcą pierwszej w historii Łomży walki zawodowej zorganizowanej podczas II Mistrzostw Łomży w Boksie. Świerzbiński w sześciorundowym pojedynku pokonał Makara Dzianisa z Białorusi. Walkę zorganizował olimpijczyk Dariusz Snarski i Bokserki Klub Sportowy Tiger z Łomży. Na gali pojawił się także Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Jerzy Kulej.

- Boks to sport dla każdego, praktycznie w każdym wieku. Pierwsze treningi można zacząć już w wieku 12 lat, górnej granicy wieku nie ma. W swoim klubie mam osoby, które po raz pierwszy przyszły na trening w wieku ok. 50 lat- mówi Dariusz Snarski, promotor boksu, Mistrz Świata Federacji UBO.

W II Mistrzostwach Łomży wzięło udział 36 zawodników z klubów w całym regionie. Łomżę reprezentowała pięcioosobowa drużyna z Bokserskiego Klubu Sportowego Tiger.

W 11 pojedynach o tytuł Mistrza Łomży, zawodnicy BKS Tiger zwyciężyli aż czterokrotnie. Puchary zwycięzcom wręczył Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Reklama

Prawdziwą atrakcją była walka kobiet. Na ringu zmierzyły się Patrycja Woronowicz z Boxingu Sokółka i Paulina Borysewicz z Hetmana Białystok. Walkę wygrała Woronowicz, Mistrzyni Europy i zdobywczyni 5. miejsca na Mistrzostwach Świata.

II Mistrzostwa Łomży w Boksie zakończyła walka pokazowa Roberta Świerzbińskiego i Makara Dzianisa z Białorusi. Zawodnicy stoczyli sześć trzyminutowych rund. Zwycięzcą wybranym przez publiczność został Świerzbiński.

- Makar Dzianis nie był zawodnikiem wymagającym dla Roberta Świerzbińskiego- komentuje Dariusz Snarski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości