Młode koszykarki z Łomży pokazały swoje umiejętności na turnieju w Bydgoszczy. Do domów wróciły ze zwycięstwem. Zajęły II miejsce.
Koszykarki z UKS 4 ŁOMŻA zajęły II miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar MUKS Bydgoszcz. Podczas turnieju w Bydgoszczy, który odbył się w miniony weekend (10.09- 12.09), rywalizowało ze sobą 5 zespołów: UKS 4 ŁOMŻA, UKS Delfin Kłecko, UKS BAT Kartuzy. MUKS I Bydgoszcz, MUKS II Bydgoszcz.
Jestem bardzo dumny z poczynań naszych koszykarek dlatego, że przegrały tylko jeden mecz i to sprawiło, że finalnie uplasowały się na II miejscu. Na uwagę zasługuje fakt, iż pokonała je drużyna, która zajęła V miejsce w Mistrzostwach Polski w Koszykówce Dziewcząt i znajduje się w czołówce polskich drużyn koszykarskich. Dziewczęta poradziły sobie naprawdę świetnie. Satysfakcjonuje mnie to, że umiejętnie wykorzystywały wiedzę zdobywaną podczas licznych treningów - komentuje trener UKS 4 Łomża Marcin Piotrowski.
Reklama
SKŁAD DRUŻYNY:
Pola Balewska
Maja Sierzputowska
Oliwia Cwalina
Oliwia Dąbrowska
Nikola Kozłowska
Natalia Jankowska
Izabela Gleba
Dominika Kalska
Wiktoria Chojnowska
Aleksandra Ruszczyk
Hanna Faryna
Michalina Siedlanowska
Królem strzelców została Wiktoria Chojnowska.
Najlepszymi zawodniczkami były: Natalia Jankowska oraz Michalina Siedlanowska.
Wyróżniającą się zawodniczką okazała się być: Oliwia Dąbrowska.
Do pierwszej piątki klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce: MUKS I Bydgoszcz
II miejsce: UKS 4 ŁOMŻA
III miejsce: UKS BAT Kartuzy
IV miejsce: UKS Delfin Kłecko
V miejsce: MUKS II Bydgoszcz