Otwarty Turniej Szachowy, zorganizowany dla uczczenia 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, zgromadził 32 szachistów z Łomży, Białegostoku, Giżycka, Zambrowa i Miastkowa. Najlepszy tego dnia okazał się Piotr Obiedziński, który z wynikiem 7.5 pkt z dziewięciu partii wyprzedził Wojciecha Walewskiego (również 7.5 pkt) i Andrzeja Plesiuka (SKS SMOL - BUD Giżycko), który uzyskał 7.0 pkt.
W turnieju prowadzona była oddzielna klasyfikacja seniorów i juniorów. W młodszej grupie najlepszym wynikiem może pochwalić się Mateusz Kurnicki (MUKS Stoczek 45 Białystok), którego wynik 6.0 pkt pozwolił na zajęcie wysokiego, siódmego miejsca w klasyfikacji ogólnej. O punkt mniej uzyskała Magdalena Łukaszewska, która zajęła drugie miejsce, a trzeci, z identycznym wynikiem punktowym, był Paweł Salamoński.
Najlepsi zawodnicy w obu grupach odebrali okazałe puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich. Wyniki zostaną uwzględnione na międzynarodowej liście rankingowej od 1 grudnia 2013 roku.