Tradycyjnie już, jak co roku, kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości, łomżyńscy szachiści uczcili przy szachownicach. W tym roku udział w turnieju wzięło 31 osób z Łomży, Białegostoku, Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej. Niestety, nasi zawodnicy nie okazali się zbyt gościnni i najlepszy z gości Dariusz Gadzała z Ostrołęki, zajął dopiero 5. miejsce. Najlepsi z juniorów, Bartosz Kotarski i Patryk Szwajkowski, zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce, tym samym wdarli się przebojem do grona czołowych łomżyńskich szachistów.
W klasyfikacji generalnej 1. miejsce zajął Wojciech Walewski, który notując zaledwie jeden remis, uzyskał 8.5 pkt na 9.0 możliwych. 0.5 punktu straty do zwycięzcy miał Sahib Hasanov, a trzeci był, wspomniany już, najlepszy z juniorów Bartosz Kotarski (6.0 pkt), który wygrał również swoją grupę wiekową chłopców do lat 13. Wszyscy są zawodnikami K. Sz. "MARATON" Łomża.