Reklama

Syn prezydenta Izraela był w Łomży

05/04/2011 06:42

Issak Herzog, syn byłego prezydenta Izraela, gościł w Łomży. Izraelski polityk pytał o możliwości rozwoju Łomży i zwiedzał miasto, w którym tkwią jego korzenie.

Issak Herzog, członek Knesetu z ramienia Partii Pracy oraz były minister spraw społecznych, minister turystyki, minister budownictwa i mieszkalnictwa w kolejnych rządach Izraela, przyjechał do Łomży z synem. Towarzyszył im też byly ambasador Izraela w Polsce i Michał Soban z Ambasady Izraela w Polsce.

Herzog podczas spotkania z prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim pytał o możliwości rozwoju miasta, historię Łomży i jej stan obecny.

Polityk przeszedł też śladami swojego ojca, prezydenta Izraela Chaima Herzoga, który gościł w Łomży w kwietniu 1992 roku.

Reklama

Jak informuje Biuro Prasowe łomżyńskiego Urzędu Miasta, goście oddali hołd ofiarom Getta Żydowskiego przed tablicą przy ul. Senatorskiej 6. Zwiedzili także oba kirkuty przy ul. Zielonej i Wąskiej.

- Jestem bardzo wzruszony, bo uświadomiłem sobie, że stąd, z Łomży wywodzą się moje korzenie. Tu urodził się mój dziadek, jeden z największych rabinów wczechczasów, min. naczelny rabin Paryża. Wiem, że w Łomży była bardzo duża gmina żydowska. Ojciec do swojej niezapomnianej wizyty w Łomży w 1992 roku bardzo często powracał, mówił o niezwykłej gościnności, często pokazywał nam przywiezione stąd pamiątki - mówił podczas wizyty Isaak Herzog.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości