Podczas ostatniej sesji powiatu łomżyńskiego Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska zostali odznaczeni medalami «Za zasługi dla obronności kraju».
- Szanowni Państwo mam wielki zaszczyt wręczyć Panu Staroście oraz Pani Wicestaroście medal «Za zasługi dla obronności kraju». Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 kwietnia 1991 roku w sprawie zasad i trybu nadawania medalu «Za zasługi dla obronności kraju», medal może być nadana osobom, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych oraz swoją pracą zawodową i społeczną przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju. Zarówno Pan Starosta jak i Pani Wicestarosta są osobami mocno zaangażowanymi we współpracę z Wojskiem Polskim w wielu obszarach - mówił na początku obrad Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży ppłk Adam Olszewski.
Przed dokonaniem aktu wręczenia, został odczytany rozkaz Ministra Obrony Narodowej, który podpisał Sekretarz Stanu Wojciech Skurkiewicz: „Na mocy Decyzji nr 3115 Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 października 2021 roku o nadaniu medalu «Za zasługi dla obronności kraju» w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej przyznaję srebrny medal «Za zasługi dla obronności kraju» Panu Lechowi Szabłowskiemu, przyznaję brązowy medal «Za zasługi dla obronności kraju» Pani Marii Dziekońskiej.
Komendant ppłk Adam Olszewski podczas swoich wystąpień podkreślał bardzo dobrą współpracę pomiędzy władzami Starostwa, a Wojskiem Polskim.
fot. Powiat Łomżyński