Reklama

Szabłowski i Dziekońska z medalami “Za zasługi dla obronności kraju”

27/03/2022 11:58

Podczas ostatniej sesji powiatu łomżyńskiego Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski i Wicestarosta Łomżyński Maria Dziekońska zostali odznaczeni medalami «Za zasługi dla obronności kraju».

- Szanowni Państwo mam wielki zaszczyt wręczyć Panu Staroście oraz Pani Wicestaroście medal «Za zasługi dla obronności kraju». Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 kwietnia 1991 roku w sprawie zasad i trybu nadawania medalu «Za zasługi dla obronności kraju», medal może być nadana osobom, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych oraz swoją pracą zawodową i społeczną przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju. Zarówno Pan Starosta jak i Pani Wicestarosta są osobami mocno zaangażowanymi we współpracę z Wojskiem Polskim w wielu obszarach - mówił na początku obrad Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży ppłk Adam Olszewski.

Przed dokonaniem aktu wręczenia, został odczytany rozkaz Ministra Obrony Narodowej, który podpisał Sekretarz Stanu Wojciech Skurkiewicz: „Na mocy Decyzji nr 3115 Ministra Obrony Narodowej z dnia  26 października  2021 roku o nadaniu medalu «Za zasługi dla obronności kraju» w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej przyznaję srebrny medal «Za zasługi dla obronności kraju» Panu Lechowi Szabłowskiemu, przyznaję brązowy medal «Za zasługi dla obronności kraju» Pani Marii Dziekońskiej.

Reklama

Komendant ppłk Adam Olszewski podczas swoich wystąpień podkreślał bardzo dobrą współpracę pomiędzy władzami Starostwa, a Wojskiem Polskim.

fot. Powiat Łomżyński

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości