Reklama

Szachiści z medalami

18/03/2013 10:38

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Szachowego MARATON podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa LZS rozegranych w niedzielę 17. marca w Danówku. Z Danówka przywieźli osiem medali, w tym dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe.

Złoty medal i pierwsze miejsce wśród seniorów zdobył Tadeusz Prażych, który przez cały turniej szedł jak burza odprawiając kolejnych rywali. Kompletu punktów nie udało się jednak zgromadzić, ale wynik 8/9 pkt i
tak jest imponujący. W tej samej grupie trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Grzegorz Kotarski (6,5 pkt). W grupie kobiet złoto i srebro przypadło siostrom Oldze i Joannie Filipkowskim (odpowiednio 6 i 5,5 pkt).

W młodszych grupach "Maratończycy" również świetnie reprezentowali klub. W grupie chłopców do lat 16 srebrny medal wywalczył Marcin Łukaszewski (6 pkt). Wśród dziewcząt do lat 13 drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Magdalena Łukaszewska (5 pkt), a w grupie chłopców w tym samym wieku nieco słabiej tym razem poszło Szymonowi Sienkiewiczowi, który z wynikiem 6,5 pkt musiał zadowolić się czwartym miejscem. Kolejne srebro stało się natomiast zdobyczą Igora Podstolskiego grającego w grupie
chłopców do lat 10 (5,5 pkt), a wśród dziewcząt z tej grupy brązowy medal wywalczyła Amelia Borusiewicz (3,5 pkt).

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS w szachach rozegrane zostały w niedzielę 17 marca 2013 roku w Danówku k/Grajewa. Łącznie w zawodach wzięło udział 79 szachistek i szachistów podzielonych na dwie grupy turniejowe i klasyfikowanych w 10 grupach wiekowych. Klub Szachowy MARATON reprezentowało w tych zawodach 13 zawodniczek i zawodników.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości