W najbliższą niedzielę Klub Szachowy MARATON Łomża zaprasza wszystkich chętnych do udziału w IV Mikołajkowym Turnieju Szachowym. Turniej rozegrany zostanie w Klubie Seniora w Łomży przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, a udział w nim mogą wziąć wszyscy chętni, zarówno dzieci i młodzież, jak też dorośli. Początek turnieju o godzinie 10.00, a zapisać się można już dziś przez internet lub w dniu turnieju na miejscu do godz. 9.50.
- Tegoroczny turniej mikołajkowy rozegramy włączając się w prowadzoną od trzech lat ogólnopolską akcję "Szachiści grają dla Polonii" (więcej informacji na oficjalnej stronie akcji - red.), a w jego organizacji wspomaga nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, który ufundował wszystkim dzieciom, które wezmą udział upominki w postaci bezpłatnych talonów na pływalnię - informuje prezes MARATONU Grzegorz Kotarski.
Dzieci i młodzież, jak co roku, mogą wziąć w tym turnieju udział bezpłatnie. Wpisowe pobierane będzie tylko od dorosłych. Natomiast każdy będzie miał możliwość, dowolną kwotą, wesprzeć akcję "Szachiści grają dla Polonii". Zebrane pieniążki zostaną przekazane na dofinansowanie udziału polskich dzieci z zagranicy w przyszłorocznych "Wakacjach z szachami" w Polsce. Nagrodą specjalną z tego tytułu będzie możliwość udziału dwójki najlepszych zawodników do lat 12 (chłopiec i dziewczynka) w ogólnopolskim finale akcji, czyli specjalnym turnieju rozgrywanym w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.
- Na najlepszych seniorów czeka również puchar i nagrody finansowe, a najlepsi juniorzy otrzymają nagrody rzeczowe i oczywiście również puchar. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkę z turnieju w postaci oficjalnego dyplomu akcji "Szachiści grają dla Polonii" z podpisem prezesa Polskiego Związku Szachowego Tomasza Delegi - zachęcają organizatorzy.
O szczegółach organizacyjnych turnieju można się dowiedzieć po kliknięciu na zakładkę Regulamin/Komunikat na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_3884. Na tej samej stronie, w zakładce Formularz zgłoszenia można zapisać się bezpośrednio do turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są także przez e-mail na adres zapisy@maratonlomza.pl.