Po sześciu latach funkcjonowania zakończył się ogólnopolski projekt piłkarski Akademii Młodych Orłów prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jednak dzięki zaangażowaniu Mariusza Chrzanowskiego, prezydenta Miasta Łomża, inicjatywa polegająca na wyławianiu młodych talentów jest w Łomży nadal kontynuowana. Zapraszamy do Akademii Piłki Nożnej Łomża! Obecnie trwa nabór roczników 2018-2014.
Celem Akademii Piłki Nożnej Łomża jest wsparcie w rozwoju indywidualnym młodych piłkarzy w wieku od 5 do 11 lat. Akademia prowadzi także grupy biorące udział w rozgrywkach PZPN pod własnym szyldem.
Aby zoptymalizować proces treningowy, uczestnicy podzieleni są na niewielkie grupy wiekowe: Skrzat 5-6 lat, Żak 7-8 lat, Orlik 9-10 lat, Młodzik 11 lat. Każda jednostka treningowa prowadzona jest przez 2-3 trenerów z kwalifikacjami UEFA A-B, na podstawie konspektów opartych na programie szkoleniowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W sezonie letnim uczestnicy trenują na obiektach sportowych MOSiR Łomża, natomiast w sezonie zimowym w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 7 przy ulicy Mickiewicza.
Akademia Piłki Nożnej Łomża prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży na podstawie porozumienia Miasta Łomża i Fundacji Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji.
Treningi grupy naborowej w rocznikach 2014-2018, odbywają się w środy o godzinie 17:00.
Opłata za uczestnictwo w APNŁ to 100 zł miesięcznie.
PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA ZOSTAŁA SPONSOREM TYTULARNYM AKADEMII PIŁKI NOŻNEJ ŁOMŻA
mat. promocyjny
