Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ogłosiła wczoraj obszerne wyniki egzaminów maturalnych w poszczególnych szkołach. W Łomży ze zdawalnością było różnie!
Najlepiej z maturą poradzili sobie absolwenci z I Liceum Ogólnokształcącego, zdawalność wyniosła aż 100% (przy 191 przystępujących absolwentach). Egzamin dojrzałości w łomżyńskich szkołach najgorzej wypadł z liceach uzupełniających.
Bardzo dobrze maturą zdali też uczniowie z II LO(zdawalność ponad 98%), III LO (97%), w liceum katolickim nie zdała tylko jedna osoba (na 62).
Jeżeli chodzi o powiat łomżyński, to w liceum ogólnokształcącym w Jedwabnem na 10 osób przystępujących do egzaminu zdało tylko 6, nie poradzono sobie z tylko z matematyką. W technikum w Marianowie tylko co piąty absolwent zdał maturę.
Tym, którym nie powiodło się w maju, już w sierpniu mogą zasiąść do matur poprawkowych.
ZOBACZ wyniki egzaminu maturalnego z poszczególnych szkół!
Wyniki egzaminu maturalnego - m. Łomża
Wyniki egzaminu maturalnego - powiat łomżyński
Wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2011r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe.