Szpital Wojewódzki w Łomży, zgodnie z opublikowaną dziś przez Ministra Środowiska informacją, otrzyma dotację na dofinansowanie przedsięwzięcia termomodernizacji placówki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Przyznana kwota stanowi 30% wartości całego projektu, prawie drugie tyle na realizację planu termomodernizacji łomżyński szpital otrzyma z Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wkład własny placówki to tylko 54 tys. zł.
- Jesteśmy już po wszystkich uzgodnieniach w ministerstwie. Po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosimy przetarg . Termin zakończenia prac to czerwiec 2013r. – powiedział nam Marian Jaszewski- dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Zakres przewidzianych prac to m.in. wymiana starej stolarki okiennej, docieplenie ścian, nowa, estetyczna elewacja.
Celem programu realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć, mających na celu poprawienie efektywności wykorzystania energii przez budynki użyteczności publicznej.