1,3 mln zł z budżetu województwa trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Za te pieniądze placówka zakupi specjalistyczną aparaturę do wykonywania zabiegów urologicznych
Decyzję o przyznaniu dotacji zarząd województwa podjął na posiedzeniu w czwartek (22.06)
"Za przyznane 1,3 mln zł kupiony zostanie aparat USG do biopsji fuzyjnej gruczołu krokowego z zestawem głowic, aparat do znieczulania oraz aparat USG do kontroli wkłuć centralnych, wykonywanych pacjentom w ramach przygotowania do zabiegu na bloku operacyjnym. Dodatkowo szpital zaopatrzy sale operacyjne w kolumny anestezjologiczne" - czytamy w informacji UMWP.
Urząd Marszałkowski dodaje, że inwestycja pozwoli na rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów oraz poprawi jakość anestezjologicznych procedur medycznych, realizowanych na bloku operacyjnym na oddziale urologii i urologii onkologicznej.
Oddział urologiczny w łomżyńskim szpitalu liczy 20 łóżek. W 2022 r. było tu leczonych ponad 1,3 tys. pacjentów. Wykonano 2,2 tys. zabiegów chirurgicznych.
Źródło: UMWP/oprac. mylomza