Reklama

Dyrektor Domasiewicz: Nasz szpital nigdy nie będzie zamknięty [VIDEO]

09/12/2025 11:00

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji o zamkniętych oddziałach szpitalnych i braku przyjęć nowych pacjentów. Dodatkowo niektóre placówki odwołują zaplanowane wcześniej zabiegi i operację. W naszym sąsiedztwie na taki krok zdecydował się szpital w Ostrołęce. 1 grudnia Mazowiecki Szpital Specjalistyczny ograniczył wykonywanie świadczeń. Dyrekcja tłumaczyła to brakiem środków od NFZ za nadwykonania.

Inne podejście prezentuje Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dyrektor placówki Dariusz Domasiewicz mówi, że nie planuje ograniczenia świadczeń ani zamykania oddziałów.

Inwestujemy w sprzęt i infrastrukturę. Staramy się zapewnić pacjentom dostęp do najnowocześniejszego sprzętu w Europie. Mogą oni liczyć na dobrą i stałą opiekę. Nasz szpital nigdy nie będzie zamknięty - deklaruje Dariusz Domasiewicz.

Wskazuje on przy tym, że trwają rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące płatności za nadwykonania.

Reklama

NFZ to bardzo dobry płatnik płacący terminowo. Natomiast wyzwania, jakie stoją przed szpitalami i szeroko rozumiana służba zdrowia to coraz droższe leczenie. Inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, serwisowanie to trzeba w koszcie procedury uwzględnić - powiedział dyrektor.

Do tej pory, w szpitalu wykonano o ponad 6 procent więcej świadczeń niż wynika to z umowy z NFZ.

Tu jest właśnie spór o te pieniądze. Czy leczyć i przekraczać, bo pacjent tego potrzebuje, czy ograniczać? My wybraliśmy taką drogę, że leczymy i przekraczamy, bo dla nas pacjent jest najważniejszy- mówi dyrektor.  

Reklama

Jednym z sukcesów szpitala jest skrócenie kolejek do świadczeń limitowanych.

- W  niektórych przypadkach udało nam się je skrócić o połowę, a w innych nawet do zera. Przykładem jest poradnia płucna- dodaje Dariusz Domasiewicz

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/12/2025 16:36
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości