Dwa budynki Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przejdą termomodernizację. Większość potrzebnych środków przekaże na ten cel Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Termomodernizacja obejmie budynek kuchni szpitalnej oraz pawilon H, w którym mieszczą się: Oddział Dziecięcy, Oddział Psychiatryczny, Pododdział Onkologii oraz Pracownia Rezonansu Magnetycznego.
- To dobra wiadomość dla samego szpitala, ale i dla pacjentów, że będą w lepszych warunkach, komfortowych warunkach, które będą sprzyjali powrotowi do zdrowia - mówi wicemarszałek Marek Olbryś
W ramach zadania zaplanowano m.in. docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropów, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę stolarki okiennej oraz drzwi wejściowych, wymianę armatury sanitarnej, wymianę istniejących central wentylacyjnych wraz z agregatami, a także wymianę oświetlenia na energooszczędne i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Wczoraj (6.10) dyrektor szpitala Jarosław Pokoleńczuk podpisał umowę z Arturem Michalskim, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie z NFOŚiGW wyniesie 5 710 878 zł. Inwestycja ma z kolei kosztować 6 603 687 zł, jednak – jak dodaje dyrektor szpitala Jarosław Pokoleńczuk – są to szacunki z 2019 roku, więc kwota ostatecznie może być wyższa.
- Wkład własny, planujemy – póki co – ponieść jako szpital ze środków własnych, nastomiast pewnie będziemy próbowali wnosić o dotację z Urzędu Marszałkowskiego – mówi dyrektor Pokoleńczuk.
Reklama
Przedsięwzięcie powinno zakończyć się do 30 czerwca 2025 roku.