Reklama

Szpital zwalnia...

19/09/2011 08:53

Kilkanaście osób do końca roku straci pracę w łomżyńskim szpitalu. Zgodnie z założonym planem restrukturyzacyjnym, do grudnia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży musi być wygaszonych 14,5 etatów. Zwolnienia dotkną wszystkich.

- To naturalne procesy, część osób odchodzi na emeryturę. Do zwolnień przyczynia się też postęp technologiczny, który sprawia, że praca niektórych pracowników zastępowana jest przez komputery. W mojej ocenie to i tak bardzo mała liczba redukowanych etatów- tłumaczy Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i dodaje, że placówce nie grozi sytuacja podobna do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku, który zwolnił ponad 200 osób.

Tegoroczne zwolnienia mają objąć wszystkie grupy zawodowe. Jak informuje dyrektor Jaszewski, plan przygotowany przez szpital nie wyszczególnia konkretnych stanowisk pracowniczych przeznaczonych do redukcji.

Reklama

Po 14,5 etatach zlikwidowanych do grudnia 2011 roku, w ciągu najbliższych pięciu lat pracę w szpitalu straci jeszcze ok. dziesięciu osób.

Zwolnienia wymuszone są przez plan restrukturyzacyjny szpitala, który do 2016 roku zakłada zmniejszenie kosztów funkcjonowania placówki o ok. 7 mln złotych. Wydatki pracownicze są w tej puli sporym obciążeniem.

W łomżyńskim szpitalu w tej chwili pracuje ponad 1100 pracowników.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości