Trzecie miejsce zajęła drużyna uczniów Mechaniaka w XI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Indywidualnie najlepszy okazał się Paweł Michałowski, który startując w wadze 66 kilogramów podniósł sztangę ważącą 115 kg!
W rozgrywanych pod koniec ubiegłego tygodnia w Białymstoku zawodach wzięło udział 52 zawodników z trzynastu szkół w całym województwie.
- Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 wystawił silną reprezentację- uważa Zbigniew Turowski, nauczyciel wychowania fizycznego i trener młodych sztangistów.
Drużyna Mechaniaka zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich startujących zespołów. Z bardzo dobrymi wynikami powrócili poszczególni zawodnicy.
Paweł Michałowski zdobył pierwsze miejsce w kategorii wagowej 66 kg, wyciskając sztangę ważącą 115 kg.
Drugie miejsca przypadły Maciejowi Bielawskiemu (kategoria do 18 lat, waga 59 kg, który podniósł 75 kg), Pawłowi Wolińskiemu (kat. do 18 lat waga 66kg, podniósł 102,5 kg) oraz Mateuszowi Maus (kat. wiekowa do lat 20 waga 59 kg, podniósł 180 kg).