- Łomża powinna zostać oderwana od województwa podlaskiego i razem z Zambrowem i Ostrołęką stworzyć województwo nadnarwiańskie- mówił poseł Lech Kołakowski w wywiadzie dla Radia Nadzieja. Zdaniem posła, "jest dobry klimat" do przeprowadzenia takiego podziału.
W wywiadzie dla łomżyńskiego Radia Nadzieja poseł Kołakowski podkreślał, że obecny podział administracyjny dyskryminuje małe miasta pod względem podziału pieniędzy.
Stworzenie nowego województwa, obejmującego miasta tzw. Mazowsza Wschodniego, miałoby zapewnić ich sprawiedliwszy podział.
W skład województwa nadnarwiańskiego miałaby wejść Łomża i powiat łomżyński, Ostrołęka i powiat ostrołęcki, Zambrów i ewentualnie powiat kolneński.
Na antenie radia poseł Lech Kołakowski twierdził, że "jest sprzyjający klimat" do przeprowadzenia nowego podziału administracyjnego.
Pomysł powstania nowego województwa, zdaniem posła PiS, wpisuje się w prowadzoną przez niego kampanię wyborczą, w której przekonuje, że "łomżyniacy zasługują na więcej".