Dziś (21/07) o godzinie 10:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Warszawy. Mieszkańcy Łomży zgromadzili się na Starym Rynku, aby dowiedzieć się więcej o ogólnopolskiej akcji "Obywatelska Kontrola Wyborów". Zobacz relację wideo z wydarzenia.
Na rogu ulicy Farnej i Długiej w Łomży odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Tematem dzisiejszego spotkania były zbliżające się wybory i związana z nimi ogólnopolska akcja Koalicji Obywatelskiej pn. "Obywatelska Kontrola Wyborów".
- Ta władza może się posunąć do wszystkiego. Na pewno ostatnie wybory nie były równe, mimo że na szczęście żyjemy w demokratycznym Państwie, ale żyjemy w demokratycznym Państwie dlatego, że jest ono silne społeczeństwem obywatelskim. Jest właśnie silne obywatelami, którzy tutaj ze mną są i którzy tutaj w Łomży zgłaszają się do obywatelskiego pilnowania wyborów - powiedział prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta RP w ostatnich wyborach.
Reklama
Rafałowi Trzaskowskiemu towarzyszył poseł Sławomir Nitras, który odpowiedzialny jest za kontrolę jesiennych wyborów parlamentarnych.
- W Łomży jest już wystarczająca liczba ludzi do tego, żeby przypilnować wyborów. Jest już nas więcej niż potrzeba. Bardzo za to Państwu serdecznie dziękuję (...) Kilkadziesiąt tysięcy ludzi będzie pilnowało, że nie ukradli nam w Polsce wyborów - powiedział Sławomir Nitras.
Organizatorką wydarzenia jest Alicja Łepkowska - Gołaś, która zaznaczyła, że celem ogólnopolskiej akcji Koalicji Obywatelskiej jest doprowadzenie do tego, aby tegoroczne wybory odbyły się w sposób sprawiedliwy i uczciwy. Wiceprzewodnicząca łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej podkreśliła, że dla niej tegoroczne wybory dotyczą również przyszłości praw kobiet w Polsce.
- Te wybory dla mnie, jak myślę, że dla wielu kobiet; będą o to czy Polki będą w Polsce bezpieczne. Nasze Państwo powinno zapewniać wszystkim obywatelom - też kobietom - poczucie bezpieczeństwa. Stało się państwem opresyjnym. Służby nasze niestety nie działają na rzecz kobiet - mówi Alicja Łepkowska - Gołaś.
Podczas spotkania na Starym Rynku między niektórymi mieszkańcami Łomży doszło do zgrzytów i mocnej wymiany zdań, do tego stopnia, że na miejscu interweniowała policja.