Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o sprawnym utworzeniu korytarza życia na S8, gdzie doszło do zderzenia trzech pojazdów. Dzięki rozważnym kierującym służby nie miały problemu z dotarciem na miejsce. Niestety, niektórzy kierowcy nie mieli tez problemu z zawróceniem na S8 i wykorzystaniem korytarza życia do jazdy pod prąd. Nagranie dostępne jest od 4:53 minuty załączonego na dole strony filmu.
O zdarzeniu na S8 informowaliśmy w minioną środę. Nasz Czytelnik zwrócił wtedy uwagę na sprawne utworzenie korytarza życia przez kierowców, co umożliwiło bezproblemowe dotarcie służb na miejsce zdarzenia:
Nie wszystko było jednak jak należy. Dzisiaj na kanale STOP CHAM pojawiło się video, ukazujące internautom, że niektórzy kierowcy wykorzystali okazję, zawrócili na S8 i pojechali pod prąd. Nagranie dostępne jest od 4:53 minuty załączonego na dole strony filmu.
Przypominamy, że tworzenie korytarzy życia jest obowiązkiem. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Ma to zapewnić krótszy czas przejazdu służb do poszkodowanych. Jak przekazywało wcześniej Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, pojazdy inne niż uprzywilejowane nie mogą korzystać z utworzonego korytarza życia. Wyjątkiem są pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorący udział w akcji ratowniczej.