Reklama

“Takiego Polaka już nie będzie”. Tłumy modliły się i śpiewały na Marszu Papieskim w Łomży [VIDEO i FOTO]

02/04/2023 15:55

- Papież Jan Paweł II nie potrzebuje obrony. Jest tak wielki, że nie potrzebuje. A ci, którzy go szkalują, to możemy powiedzieć, że są to karły w porównaniu z nim. Nie potrzebuje obrony, potrzebuje naszego dziękczynienia, że był - mówił tuż po dzisiejszym Marszu Papieskim w Łomży biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II marsze dziękczynienia za pontyfikat papieża Polaka organizowane są w wielu miastach Polski, także w naszym mieście. Jan Paweł II zmarł 18 lat temu 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata.

- Dzisiejsza manifestacja to jest dziękczynienie za to, że był, że pojawił się na naszej drodze i w historii naszego kraju i naszego miasta - powiedział nam biskup łomżyński.

W marszu wzięły udział parafie pw.: św. Brunona z Kwerfurtu, Krzyża Świętego, Bożego Ciała, Andrzeja Boboli, św. Michała Archanioła (Katedra), Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów i Miłosierdzia Bożego. Po godz. 13:30 wierni spotkali się przy ołtarzu papieskim obok sanktuarium przy ul. Wyszyńskiego.

Reklama

Do wiernych z głośników puszczano archiwalne nagrania homilii, którą Jan Paweł II wygłosił w Łomży w czerwcu 1991 roku. Modlono się i śpiewano ulubione pieśni religijne papieża.

- Takiego Polaka już nie będzie - powiedział na końcu uroczystości do zebranych wiernych biskup Janusz Stepnowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości