Reklama

Tancerze z B.K.STEP Mistrzami Świata [FOTO]

09/11/2015 08:03

Tytuł Mistrzów Świata i worek medali we wszystkich kolorach, choć najwięcej tych najcenniejszych, przywieźli z Czech tancerze z B.K.STEP, którzy w Hotelu Babylon w Libercu rywalizowali w World Dance Championship federacji WADF.

World Dance Championship federacji WADF, które odbyło się w Hotelu Babylon w Libercu w Czechach to zwieńczenie całorocznych zmagań tancerzy i eliminacji w poszczególnych krajach. W tym największym wydarzeniu World Artistic Dance Federation wzięły udział takie państwa jak: Francja, Rosja, Węgry, Włochy, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Estonia, Serbia, Słowacja, Szwecja, Belgia, Niemcy, Kazachstan i Polska. Podczas pięciodniowych mistrzostw tancerze rywalizowali w kategoriach: Urban Street Dance, Jazz, Walc, Disco, Merenge, House Dance, Quickstep, Salsa, Break Dance, Locking, Bachata, Latin, Standard oraz Show case.

Dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w czerwcu w Płocku, Polskę reprezentowali m.in. nasi łomżyniacy startując w kategoriach solo, duety, mini formacje i formacje. Zdaniem instruktorów: Krystiana Pielocha, Adrianny Rajkowskiej i Marka Kisiela, tancerze byli bardzo dobrze przygotowani do startu, gdyż od wielu miesięcy ciężko trenowali dopracowując układy taneczne i wyjścia solowe. Wyczerpujące treningi opłaciły się, ponieważ wywalczyli medale: 6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.

Reklama

- Rozpiera nas duma, gdyż to był ich pierwszy start w tak prestiżowej imprezie, gdzie zdobyli tak wiele tytułów i cieszymy się, że w Łomży są tak utalentowane i pracowite dzieci, które mamy zaszczyt trenować - podkreśla Marek Kisiel. - Chcielibyśmy serdecznie podziękować: IT CARD, OSM Piątnica, PEPEES, Stomatologia Poznalski, Andrzej Bus oraz Danex D.Krajewski i J.Siwik. Bez wsparcia tych firm, udział naszych podopiecznych w Mistrzostwach Świata nie doszedłby do skutku - dodaje.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości