Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza w niedzielę 15 lutego 2015 roku na przedstawienie CZERWONY KAPTUREK w reżyserii Jarosława Antoniuka. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora w Łomży przy placu Niepodległości 14 o godz. 11.00.
„Czerwony Kapturek” to jeden z bardziej uznanych i cenionych spektakli łomżyńskiej sceny. Nagradzany na festiwalach teatralnych w Suboticy, Sarajewie, Banja Luce, Kragujevcu. Prezentowany z powodzeniem w Niemczech, Hiszpanii, Słowenii, Chorwacji. Pokazywany na festiwalach w kraju m.in.: Opolu, Olsztynie, Warszawie.
Spektakl jest poszukiwaniem teatru w teatrze za pomocą rytmów, dźwięków, światła. Opowiada o samotności dziecka, jego marzeniach, nadziei, prostymi emocjami i nieskomplikowanymi środkami teatralnymi. Akcja bajki rozwija się zgodnie ze znanym tekstem Jana Brzechwy. Scenografię zaprojektowała Eva Farkasowa, a muzykę skomponował Bogdan Szczepański.