Reklama

Teatralny korowód przeszedł ulicami Łomży

14/07/2015 05:55

13 lipca ulicami Łomży przeszedł kolorowy korowód uczestników letnich warsztatów teatralnych "Letnia Akademia Teatru". Młodzież zaprezentowała mieszkańcom miasta co robi podczas warsztatów i zaprosiła na pokazy finałowe w najbliższą sobotę oraz niedzielę 18 i 19 lipca.

Korowód wyruszył z Teatru Lalki i Aktora i przeszedł ulicami: Giełczyńska, Farna, Dworna, Długa, Stary Rynek.

W trakcie przemarszu uczestnicy Akademii zaprosili mieszkańców na pokazy finałowe w najbliższą sobotę oraz niedzielę 18 i 19 lipca. 

Program pokazów:

18 lipca 2015 r. od godziny 13.00 korowód uczestników, spektakl plenerowy - Stary Rynek w Łomży 19 lipca 2015 r. pokaz spektaklu "Dziób w dziób" - godzina 11.00 i 13.00 , uroczyste zakończenie warsztatów - sala widowiskowa Teatru Lalki i Aktora w Łomży

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wspieranie idei pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń dla pedagogów teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Reklama

Warsztaty rozpoczęły się 6 lipca i potrwają do 19 lipca. Uczestniczy w nich 50 młodych ludzi w wieku 11-16 lat, którzy pod okiem profesjonalistów pracują w grupach: aktorskich, dziennikarsko-promocyjnej i kostiumowo-scenograficznej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości