Kamera kolneńskich policjantów nagrała niebezpieczną jazdę kierującego na DK63. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej, wymusił też pierwszeństwo kierowcy jadącemu z naprzeciwka. 49-latek zrobił to na oczach kolneńskiej drogówki.
Kierowca peugeota został nagrany pomiędzy Borkowem i Zalesiem (powiat kolneński).
- Wyprzedził na skrzyżowaniu jadące przed nim samochody, w tym radiowóz z wideorejestratorem. Wymusił też pierwszeństwo kierowcy, który jechał z przeciwnego kierunku. Stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkaniec powiatu kolneńskiego został zatrzymany - informuje oficer prasowy KPP w Kolnie.
Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Policja podaje, że grozi mu grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz 25 punktów.
Video: KPP Kolno